BESV PREMIUM E-CYKEL

TRS 1.5

BESV TRS 1.5 er vores “bedste værdi for pengene” model inden for vores fuldt affjedrede eMTB-serie. Denne elektriske mountainbike er udstyret med Shimano EP6 med 85Nm moment, et 630 Wh batteri og Shimano Deore 10-speed gear system. Denne smukke cykel tilbydes i en stålgrå med nat-sort farvekombination, som vil stjæle dit hjerte ved første øjekast.

STØRRELSE

S (42.5cm)| M (46cm)| L (49cm)

FARVE

Stålgrå med natsort

PRIS

DKK40.999,00

MATERIALE

ALUMINIUM ALLOY 6061

AFFJEDRING

150mm

BATTERI

630Wh

DÆK

29"x2.6"

BESKRIVELSE

BESV TRS 1.5 er vores “bedste værdi for pengene” model inden for vores fuldt affjedrede eMTB-serie. Denne elektriske mountainbike er udstyret med Shimano EP6 med 85Nm moment, et 630 Wh batteri og Shimano Deore 10-speed gear system. Denne smukke cykel tilbydes i en stålgrå med nat-sort farvekombination, som vil stjæle dit hjerte ved første øjekast.

    • Den kraftfulde Shimano EP600-motor med 85 Nm drejningsmoment vil booste din cykeltur
    • Suntour Air-affjedringskomponenter og avanceret kabelføring
    • Stor stoppekraft med Shimano MT400-bremser i kombination med 203 mm skiver

SPECIFIKATIONER

RAMME

STEL

Full-suspension BESV TRS Series aluminiumsramme, kompatibel med Shimano Steps og indvendigt batteri

FARVE

Stålgrå med natsort

STØRRELSER

S (42.5cm)| M (46cm)| L (49cm)

FORGAFFEL

SR Suntour Zeron35, 35mm inderben, Lockout, luftdæmpning, 1,1/8"-1,8" konisk alumiumsstyrrør, vandring 150mm

BAGDÆMPER

SR Suntour Edge LOR8, 230x65, luftaffjedret

DRIVLINIE

MOTOR

Shimano EP600 centermotor, 250W nominel effekt, 85 Nm drejningsmoment, maksimal assistance 25 km/t

BATTERI

Integreret 630 Wh lithium-ion-batteri, godkendt til Shimanos serviceprogram, med 2A-oplader

DISPLAY

Shimano SC-E5003, venstrehåndsmonteret, med LCD-display

BAGSKIFTER

Shimano Deore RD-M5120, 10 speed

Kassette

Shimano Deore CS-M4100, 10 speed, 11-46T

KÆDE

KMC e10Turbo, med Quick-Link

KRANKSÆT

Samox til Shimano Steps, 34T kranksæt

KRANKBOKS

Shimano, integreret i motor

BREMSESÆT

Shimano MT420/MT410, hydrauliske skivebremser med 4/2 stempler, med 203mm for- og bagrotorer

BREMSEGREB

Shimano MT4100, tofingergreb

COCKPIT

STYR

El-MTB-styr med rise, 6066-aluminium, 15mm rise, sweep: 7 grader tilbage, diameter ved frempind 35mm

FREMPIND

3D aluminiumsfrempind til el-MTB, diameter ved frempind 35mm, til indvendig kabelføring

HEADSET

Acros, AZX-581, 1,8" headset, vinkelkontaktlejer, integreret kabelføring

GREB

Gelhåndtag til el-MTB med polstring og BESV-frempind

SKIFTERE

Shimano Deore SL-M4100, 10 gear

SADEL

Selle Italia Model-X Superflow elcykel

SADDELPIND

Kind Shock e20i justerbar sadelpind med fjernbetjening, diameter 30,9mm, offset 0mm

PEDALER

Wellgo, aluminium, kuglelejer

HJUL

HJULSÆT

Formula CL-811 forhjulsnav, Formula CL-3248 baghjulsnav, ekstra brede Boost-nav, WTB STi30 29" multichamber aluminiumsfælge 32H

DÆK

Maxxis Minion DHF / Minion DHR II, 29"x2,6", Normal Compound, EXO, Tubeless, 60 TPI foldbare Tanwall-dæk

VÆGT

VÆGT

25.3 kg

MAKS VÆGTBELASTNING

120kg

Specifikationer kan indeholde fejl..

OPLEV FUNKTIONERNE

GEOMETRI

sml
Rytterhøjde165-175CM174-187CM185-195CM
1. Toprørslængde599621657.5
2. Reach420440475
3. Stable612613612
4. Stand over – højde836841844
5. Hjulafstand121812401278
6. Kronrørslængde120125130
7. Kronrørsvinkel65°65°65°
8. Saddelrørsvinkel70°70°70°
9. Saddelrørslængde425460490
10. Kædestagslængde465465465
11. Krankbokshøjde151515

HVAD ER DIN STØRRELSE

Downloads

NAVN TYPE DATO FIL
SPECIFIKATIONSSKEMA PDF 16/12/2022
MANUAL PDF 05/01/2023
BATTERI PDF 07/02/2023
BREMSESÆT PDF 07/02/2023
OPLADER PDF 07/02/2023
DERAILLEUR PDF 07/02/2023
DRIVENHED PDF 07/02/2023
DROPPER POST PDF 07/02/2023
BRUGERMANUAL PDF 07/02/2023