Varenummer Ikke mulig Kategori

CT 2.5 LS

DKK23.999,00

Rammegeometri

e-mtb TRX 1.3 LS|BESV
Stelstørrelsesml
Rytterhøjde160-175cm170-185cm180-195cm
1Toprørslængde590590610
2Reach388388407
3Stack659659661
4Stand over – højde408408408
5Hjulafstand114411441158
6Kronrørslængde190190190
7Kronrørsvinkel696969.5
8Saddelrørsvinkel737373
9Saddelrørslængde450500550
10Kædestagslængde485485485
11Krankbokshøjde656565
Vægt31.25kg31.25kg31.25kg

Shimano Display

SHIMANO STEPS E6100 trådløs cykelcomputer leverer kommunikation via trådløs forbindelse og har et stort, letlæseligt display, som kommunikerer via Bluetooth med eksterne applikationer såsom Shimano E-TUBE PROJECT.

Hurtig opladning

CT 2.5 tilbyder smarte opladningsmuligheder med BESV’s egne, unikke opladere.

Designet til succes

Høj glans Antracitgrå lakeringen får cyklen til at skinne!

NÅR DU KØBER EN BESV EL-CYKEL

BESV er et internationalt firma, som fremstiller og sælger højkvalitets el-cykler med unikt og stylet design, avanceret software teknologi og innovation. For at opnå den højest mulige præcision og kvalitet, har vi udviklet vores eget testudstyr og omfattende verificeringsprocedurer- og systemer for at sikre, at kvaliteten af vores produkter er af lige så høj kvalitet som designet er smukt. BESV er en del af Darfon, som er en førende specialist indenfor miljøvenlig teknologi, der leverer innovativt IT-periferiudstyr, passive komponenter og grønne energiløsninger. Darfon er et datterselskab til BenQ Group som består af mere end 16 virksomheder, der tilsammen udgør det største tech-firma i Taiwan. Med over 10.000 ansatte, er Darfon en stor aktør og har en bred viden om batteri-teknologien på el-cykelområdet.

Hvorfor vælge BESV?

Det er en virksomhed i absolut verdensklasse med høje service- og kvalitetsstandarder.
2 års garanti på elektriske komponenter (Motor, Batteri, Display etc).
Smukt design!

Der er adskillige tilgængelige forhandlere og servicepunkter. Men vi fortsætter naturligvis med at rekruttere endnu flere forhandlere og servicepunkter i forskellige lande.

Ring venligst til din lokale forhandler for at høre om åbningstider, før du besøger butikken.

Find forhandler

Der er kun én måde at finde af det på. Brug vores specielle Cykelguidevælger som vil hjælpe dig med at vælge den rette model.

Compare