Varenummer Ikke mulig Kategori

RAMMEMULIGHEDER

Male

TRX 1.3

DKK28.999,00

Rammegeometri

TRX |BESV
Stelstørrelsesml
Rytterhøjde163-176cm174-188cm185-197cm
1Toprørslængde627644670
2Reach420435460
3Stack639644648
4Stand over – højde813828835
5Hjulafstand116411801207
6Kronrørslængde120125130
7Kronrørsvinkel68.568.568.5
8Saddelrørsvinkel727272
9Saddelrørslængde425460490
10Kædestagslængde460460460
11Krankbokshøjde50.750.750.7
Vægt23.70kg23.70kg23.70kg

SHIMANO MOTOR

Den kraftfulde SHIMANO EP8-motor giver op til 85Nm moment og klarer enhver tænkelig situation. Den alsidige Shimano EP8 centermotor er et perfekt match til BESV’s premium elcykler.

NÅR DU KØBER EN BESV EL-CYKEL

BESV er et internationalt firma, som fremstiller og sælger højkvalitets el-cykler med unikt og stylet design, avanceret software teknologi og innovation. For at opnå den højest mulige præcision og kvalitet, har vi udviklet vores eget testudstyr og omfattende verificeringsprocedurer- og systemer for at sikre, at kvaliteten af vores produkter er af lige så høj kvalitet som designet er smukt. BESV er en del af Darfon, som er en førende specialist indenfor miljøvenlig teknologi, der leverer innovativt IT-periferiudstyr, passive komponenter og grønne energiløsninger. Darfon er et datterselskab til BenQ Group som består af mere end 16 virksomheder, der tilsammen udgør det største tech-firma i Taiwan. Med over 10.000 ansatte, er Darfon en stor aktør og har en bred viden om batteri-teknologien på el-cykelområdet.

Hvorfor vælge BESV?

Det er en virksomhed i absolut verdensklasse med høje service- og kvalitetsstandarder.
2 års garanti på elektriske komponenter (Motor, Batteri, Display etc).
Smukt design!

Der er adskillige tilgængelige forhandlere og servicepunkter. Men vi fortsætter naturligvis med at rekruttere endnu flere forhandlere og servicepunkter i forskellige lande.

Ring venligst til din lokale forhandler for at høre om åbningstider, før du besøger butikken.

Find forhandler

Der er kun én måde at finde af det på. Brug vores specielle Cykelguidevælger som vil hjælpe dig med at vælge den rette model.

Compare